Tortu Filtrasyonu

Torba – Tortu Filitrasyon Sistemi

Torba -tortu filitrasyon sistemi, paslanmaz çelik gövdeden oluşmaktadır. paslanmaz çelik filitrelerletemiz ortam sağlamaktadır.hızlı ve kolay kullanılabilir.yüksek debi ihtiyacı olan meşrubat içme suyu ,süt endüstirisinde ve koku, tortu, çamur gibi diğer olumsuzlukları ortadan kaldırmakta kullanılmaktadır. su kalitesi ve hassasiyet mikron düzeyindeki kartuşun seçimi ile giderilir.

Seperatör Filitre Sistemi

Seperatör filtre sistemleri kuyu sularında kum ve mil gelmesi durumunda kuyudan çekilen suyun başında bulunur ve 70 (mikron)un  üzerindeki partükülleri tutar.seperatörler özel dizayn edilmiş iç yapılar sayesinde sudan daha ağır olan tortuları santrifüj kuvveti yardımı ile sudan ayırarak seperatör filitresinin alt kısmında  tutar.seperatör filtre 24 saat çalışma özelliğine sahiptir 70 mikrona kadar tüm partıkullerı tutar. basınç kaybı sabittiriçinde filitre olmadığı için tıkanma olmaz kademeli filitrasyon gerektiren tüm proseslerde kullanım rahatlığı ve ekonomikoluşu açısından tercih edilmektedir.

Hassas Tortu Filitrasyon Sistemi

Şebeke sularında  veya kuyu sularında istenmeyen askıda katı madde kum, kil, bulanıklık, gibi parametreler tortu olarak adlandırılır. Tortu yoğun bir şekilde geldiği zaman birçok ekipman ve cihazların sağlıklı çalışmasını engeller ve arıza yapmalarına neden olabilir.tortunun olduğu ortamlarda bakterilerin üreme ve çoğalma işlemi daha yoğun vehızlı oluşur. Kullanılan su miktarına göre ve sulardaki tortu yoğunluğu baz alınarak; kartuş filitre, multimedya filitre, elek, silikon tip filitre  ve seperatör filitre kullanılır.multimedya dışındakiler sadece boyut filitrasyonu sağlarken, multimedyalar boyut dışında bulanıklığı da sudan uzaklaştırmış olur .